به گزارش روابط عمومی انجمن تغذیه ایران

خبر: غذاهای تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

به گزارش روابط عمومی انجمن تغذیه ایران، سیستم ایمنی بدن از اندام ها، سلول ها، بافت ها و پروتئین ها تشکیل شده است. اینها با هم فرآیند های بدن را انجام می دهند که با پاتوژن ها، که ویروس ها، باکتری ها و اجسام خارجی هستند که باعث عفونت یا بیماری می شوند، مبارزه می کنند.
هنگامی که سیستم ایمنی با یک پاتوژن تماس پیدا می کند، پاسخ ایمنی را تحریک می کند. سیستم ایمنی آنتی بادی هایی را آزاد می کند که به آنتی ژن های موجود در پاتوژن ها متصل می شوند و آنها را از بین می برند.

یک رژیم غذایی سالم و متعادل نقش مهمی در حفظ سلامتی دارد. موارد زیر ممکن است به تقویت سیستم ایمنی کمک کنند:


زغال اخته


زغال اخته دارای خواص آنتی اکسیدانی است که ممکن است سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.
زغال اخته حاوی نوعی فلاونوئید به نام آنتوسیانین است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. یک مطالعه در سال 2016 اشاره کرد که فلاونوئیدها نقش اساسی در سیستم دفاعی دستگاه تنفسی دارند.
محققان دریافتند افرادی که غذاهای غنی از فلاونوئید مصرف می کنند کمتر به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی یا سرماخوردگی مبتلا می شوند.


شکلات تلخ


شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدانی به نام منبع مطمئن تئوبرومین است که ممکن است با محافظت از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.
رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که بدن هنگام تجزیه غذا یا تماس با آلاینده ها تولید می کند. رادیکال های آزاد می توانند به سلول های بدن آسیب برسانند و ممکن است به بیماری کمک کنند.
علیرغم فواید بالقوه، شکلات تلخ کالری و چربی اشباع شده بالایی دارد، بنابراین مصرف آن در حد اعتدال ضروری است.


زردچوبه


زردچوبه یک ادویه زرد رنگ است که بسیاری از افراد در آشپزی از آن استفاده می کنند. در برخی از داروهای جایگزین نیز وجود دارد. مصرف زردچوبه ممکن است پاسخ ایمنی فرد را بهبود بخشد. این به دلیل خواص کورکومین، ترکیبی در زردچوبه است.


اسفناج


اسفناج ممکن است سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، زیرا حاوی بسیاری از مواد مغذی و آنتی اکسیدان های ضروری است، از جمله:
فلاونوئیدها
کاروتنوئیدها
ویتامین سی
ویتامین E
ویتامین های C و E می توانند به حمایت از سیستم ایمنی بدن کمک کنند.


مواد غذایی تضعیف کننده سیستم ایمنی


مواد غذایی که در شرایط کنونی برای افزایش قدرت ایمنی بدن در برابر عفونت بایستی در رژیم غذایی محدود و یا حتی بهتر است فعلا کنار گذاشته شوند:
bull; از مصرف زیاد فست فودها و گوشت های فرآوری شده اجتناب شود، چراکه حاوی اسیدهای چرب ترانس و اشباع زیاد است و برای سلامتی و عملکرد سیستم ایمنی نامطلوب است و معمولا نمک زیادی دارد.
bull; از مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات های ساده، نوشابه ها و نوشیدنی های شیرین شده با شکر و قند ساده و همچنین محصولاتی مانند چیپس، پفک، لواشک های صنعتی به دلیل ارزش تغذیه ای پایین و داشتن نگهدارنده اجتناب شود چرا که با تضعیف عملکرد سیستم ایمنی همراه است.
bull; حتی المقدور از مصرف غذاهای سرخ شده اجتناب شود. زیرا به دلیل داشتن چربی های نامطلوب (اشباع و ترانس) سبب کاهش عملکرد سیستم ایمنی می شود.

منبع خبر: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322412#which-foods-boost-the-immune-system